Psikodrama grup çalışması

DUYGULARIM VE İLETİŞİM ZORLUKLARIM...

EŞİMİ DAHA İYİ NASIL ANLAYABİLİRİM ?

ÇOCUKLARIMLA PROBLEMLERİMİ NASIL ÇÖZEBİLİRİM ?

 

Eğitim İçeriği

21.Yüzyılın hızlı ve karmaşık geçen günlerinde, kendimize biraz zaman ayırıp, kendi duygularımızı ve çevremizdeki bireylerin-eşimiz, çocuğumuz, iş arkadaşlarımız vb.-duygularını daha iyi anlayabilmemize yardımcı olacak bir grup çalışması olan “ PSİKODRAMA YAŞANTI GRUBU “ merkezimizde başlayacaktır. Bu grup çalışması,  kendisi ve ilişkileri hakkında farkındalık kazanmak isteyen,İlişkilerindeki problemleri çözüp, doyurucu ilişkiler kurmayı amaçlayanlar için oluşturulacak güvenli bir ortamdır.

Jacop Levy Moreno tarafından 20.Yüzyılın başlarında geliştirilmiş olan, psikodrama yaklaşımı bireyde spontanlık, yatratıcılık ve eylem dinamiklerini geliştirmeye çalışan bir grup drama çalışmasıdır. Potansiyel olarak hepimizde var olan “yaratıcılık” olgusunun, bireysel gelişimimiz sürecinde öğrenmelerle kitlendiği, durdurulduğu, bastırıldığı ve  buna sahip değilmişiz, düşüncesine geçildiği saptanmıştır. Psikodrama işte bu noktada devreye girerek, bireylerde spontanlık ve yaratıcılığı geliştirmektedir.

Grup katılımcılarının, çalışmalar  süresince, oturup düşünmek yerine, problemlerini konuşmaya, oyunlaştırıp, canlandırmaya başlamaları, onların daha yaratıcı, yeni fikirlere açık, empati kurabilen  bireyler olmalarını sağlamaktadır.

Eğitim Tarihi

Eğitim tarihi gruplar oluşturulduktan sonra kesinleşecek ve sitemizden duyurularacaktır.

Grup Çalışmaları hafta içi sabah 11.00-13:00 saatleri / akşam 18.30-20.30 saatleri arası ya da grubun ortak kararı olacak farklı bir zaman diliminde başlayıp, 4 hafta süresince  devam edecektir.Grup isterse ikinci ay  4 hafta daha devam ederek  grup çalışması sonlandırılacaktır. Grup çalışmasının başlaması için minimum 10 kişi olması gerekmektedir. Düzenli katılım grubun devamlılığı için şarttır.

Eğitim Yeri

PIRILTI DANIŞMANLIK

Eğitimenler

Grup çalışması Uzm.Ped.Serpil Sökmen tarafından yönetilecektir.

Eğitim Ücreti

Toplam 4 grup çalışması için katılım ücreti 300 YTL+kdv dir. Katılımcı ücretin tamamından sorumludur.

 

Eğitim Katılım Formu