Serpil SÖKMEN

Uzman Pedagog

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümünü bitirdi. Ardından Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “Frostig Görsel Algı Testi’nin , 6 Yaş Çocuklarına Uygulanması “konulu tezi ile yüksek lisans derecesini aldı.Anaokullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra 1991 Yılında Suadiye'de Pırıltı Anaokulunu kurdu ve on sekiz yıl bu kurumun yöneticiliğini yaptı.Aynı yıllarda dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü,uyum ve davranış sorunları, gelişim problemleri, çocuğu ve genci tanıma-yönlendirme vb. alanlarda çocuklar,ergenler ve aileleriyle çalıştı. 

1995-2000 Yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsüne devam ederek, psikodrama terapisti oldu, eğitimi sırasında yabancı terapistlerle de çalıştı.

İstanbul Erkek Liseliler Vakfı’nda ergenlerle psikodrama yaşantı grupları yaptı ve çeşitli ilköğretim okulları ve liselerde Ergenlerle ilgili seminerler verdi. Psikodrama çalışmalarını “Stresle başa çıkma”,”Sınav kaygısı”,”Etkili iletişim”,"Çocuğumla daha iyi nasıl vakit geçirebilirim” vb. konularda grup çalışmaları yaparak sürdürmektedir. 

Yeditepe Üniversitesi Hipnoz Enstitüsünden “Milton Ericson” hipnoterapi eğitimi aldı.

Kurucusu olduğu Pırıltı Anaokulu bünyesindeki PEDAGOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİNDE yapmış olduğu bireysel terapi , özel eğitim ve ailelere danışmanlık hizmetlerine Bodrum da devam etme kararı alarak PIRILTI PEDAGOJİK DANIŞMA VE EĞİTİM MERKEZİNİ Bodrum’a taşımıştır.

Kendisi Bodrumdaki bir özel eğitim merkezinin de pedagojik danışmanlığını yapmaktadır. Bir çocuk annesidir.